Nezávislé recenze a srovnání

Huawei P9 Lite recenze

Huawei P9 Lite je mobil střední třídy se špičkovým poměrem cena výkon. Stojí za ním úspěšný čínský výrobce Huawei, který tento model odvodil ze své vlajkové lodi P9, jemuž se velmi podobá vzhledem i výbavou.

Huawei P9 Lite recenze

Vzhled

Mobil je velmi štíhlý a uhlazený. Přední straně vévodí displej o velikosti 5,2 palce. Na telefon byly použity kvalitní materiály v čele s velmi precizně vybroušeným rámem z leteckého hliníku a hořčíkové slitiny. Zadní strana je velmi jednoduchá a dominuje jí snímač otisků prstů v horní části. Na tak velký displej má Huawei P9 Lite příjemné rozměry: 146,8 mm (výška); 72,6 mm (šířka); 7,5 mm (hloubka) a váhu příjemných 146 gramů. Samozřejmostí je vícero barevných provedení v čele s černou, stříbrnou, zlatou a růžově zlatou.

Pohled na Huawei P9 Lite. Displej velikosti 5,2 palce.

Hardware

Huawei P9 Lite je na velmi vysoké technické úrovni a používá mnohé komponenty z telefonů vyšší třídy. Zaujme už osmijádrovým procesorem taktovaným na 2 Ghz, paměť RAM 2 GB a velikost interní paměti 16 Gb. Displej používá technologii IPS a má HD rozlišení. Baterie sice nelze vyměnit, ale má velmi slušnou kapacitu 3 000 mAh.

Hlavní fotoaparát má 13 Mpx a kvalitní snímač obrazu SONY IMX214 se světelností F 2.0. Opravdovým nadstandardem je pak spolehlivá čtečka otisků prstů a také kvalitní zvuková reprodukce díky digitálnímu procesoru audio signálu HiSilicon Hi6402.

Elegantní design Huawei P9 Lite. Nový konektor USB C.

Software

Telefon používá rozšířený Android 6.0 (Marshmallow), na kterém byla navíc nasazena vlastní grafická nástavba Huawei jménem Emui. Ta velmi sází na jednoduchost a přehlednost.

Huawei P9 Lite se systémem Android 6.0. Skvělý telefon poměr cena výkon.

Cena a prodej

Telefon byl uvedena na český trh 8. 5. 2016 za cenu 7.490 Kč. Tato cena ale dále pozvolna klesá.

Shrnutí Huawei P9 Lite

Huawei P9 Lite je perfektně odladěný telefon, na kterém se jenom těžko hledají zásadní chyby. Nabízí perfektní dílenské zpracování a elegantní vzhled. Technické parametry jsou ve všech ohledech skvělé a velmi dobře vyvážené. Mobil je celkově rychlý a to včetně fotoaparátu. Cena telefonu je dobře nastavená a telefon tak ve své kategorii patří právem k nejlepším a nejprodávanějším. Co se týká nedostatků telefonu, tak někomu se nelíbí delší doba nabíjení a také displej patří spíše k průměru. Celkově ale za Huawei P9 Lite dáme ruku do ohně, protože je to mobil, který vás nezklame!

Huawei P9 Lite hodnocení
  • Vzhled a rozměry - 98%
    98%
  • Technické parametry - 96%
    96%
  • Poměr cena / výkon - 92%
    92%

Závěr

Krásný design, kvalitní zpracování a velký výkon. To vše za velmi rozumnou cenu.

95%
Uživatelské Hodnocení 5 (1 recenze)