ECG KP129 je velmi dobře prodávaný kávovar střední třídy. Je to kousek, který nás zaujal a proto jsme si řekli, že ho musíme získat na recenzi. To se podařilo a nyní vám tento opravdu zajímavý přístroj můžeme představit podrobněji.

Kávovar ECG KP129 recenze.

Vzhled

Kávovar ECG KP129 Black má velmi jednoduchý a střídmý design. Ničím zásadně nepřekvapí a člověka je hned jasné, na co přístroj slouží. Většina přístroje je z matného černého plastu, což je velmi praktické, protože tento materiál dobře odolává otiskům prstům i všem dalším nečistotám. Jenom detaily v horní části jsou stříbrné, což zase dodává kávovaru trochu na eleganci a exkluzivnějším vzhledu. Podle nás tak přístroj vypadá dražší, než ve skutečnosti je.

Rozměry kávovaru jsou 30,2 × 25,5 × 19 cm, což je takový průměr mezi kávovary této třídy. Ovládání je celkově velmi jednoduché a slouží k němu pouhé jediné hlavní ovládací tlačítko. To je červené, posvícené a umístěné na boku přístroje. Rovněž čištění je snadné díky vyjímatelnému filtru. Jako dárek je součástí balení i lžička na dávkování kávy.

Funkčnost

Káva z ECG KP 129 Black chutná opravdu skvěle. Přístroj skvěle vyvažuje zachování aroma kávy a její horkost. Člověk si na svém každodenním šálku opravdu pochutná. Filtr plní svou funkci velmi dobře a káva tak nemá žádné hořké a rušivé tóny.

Příkon přístroje je 900 Watů, což je dobrý standard. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že vaří opravdu rychle i velmi studenou vodu. V tomto ohledu tak není přístroji prakticky co vytknout. Objem konvičky je 1,2 litru, což podle výrobce stačí na 12 překapávaných káv. Samozřejmostí je funkce pro udržování stálé teploty. Čerstvou kávu tak můžete podávat klidně celý den.

Z praktického hlediska je skvělá funkce systém Drip-Stop, která slouží proti nechtěnému odkapávání kávy. Přístroj je samozřejmě vybaven všemi obvyklými bezpečnostním pojistkami pro případ přehřátí, kdy se sám automaticky vypne.

Shrnutí ECG KP129 Black

Kávovar ECG KP129 hodnotíme celkově opravdu velmi pozitivně. Podle všech našich kritérií se jedná o kvalitní přístroj, který umí připravit opravdu chutnou kávu. Design je jednoduchý a praktický. Ovládání opravdu maximálně jednoduché, stejně jako mytí kávovaru. Kávovar má všechny základní funkce a bezpečnostní pojistky. Objem 1,2 litru vody patří spíše k průměru a tak se kávovar hodí spíše do domácností, než větších kanceláří. Někomu možná bude vadit kratší kabel, ale to je asi tak jediný nedostatek. Závěrem vám můžeme kávovar ECG KP 129 upřímně doporučit ke koupi.

Hodnocení ECG KP129
  • Vzhled a rozměry - 85%
    85%
  • Technické parametry - 94%
    94%
  • Poměr cena / výkon - 97%
    97%

Závěr

Velmi povedený a praktický kávovar. Zaujme bytelným provedením a výhodným poměrem cena výkon.

92%