Sencor SCE 2000BK je velmi levný kávovar, který vás však překvapí svou kvalitou i designem. Je to malý a skladný stroj, ve kterém můžete připravit až dva šálky horkého nápoje. Hodí se do malé kuchyně, ale i na cesty. Pro milovníky kávy je to jeden z nejvýhodnějších produktů na trhu.

Kávovar Sencor SCE 2000BK recenze.

Vzhled

Kávovar Sencor SCE 2000BK má velmi jednoduchý a moderní vzhled. Skoro až futuristický. Na první pohled skoro není poznat, že se jedná o kávovar. Všude jenom samé oblé křivky. Trysky kávovaru také skoro nejsou vidět. Přes přední stranu se klene velký světlejší pruh plastu. On vlastně celý přístroj je plastový, což se asi dá čekat. Na druhou stranu je proveden kvalitně a při dobrém zacházení jistě vydrží hodně. Zaujme i hezky provedené odkapávátko v dolní části přístroje.

Přístroj má velmi příjemné rozměry a to 15,8 × 19,9 × 20,6 centimetrů. Vejde se tak snad opravdu všude. Váha je také nízká a to 0,59 kg, což je mezi kávovary opravdu minimum. Potěší i hned čtyři barevné provedení. Klasickou černou a bílou doplňuje ještě červená a zelená. Jsou to syté barvy, které dokážou kuchyň opravdu rozzářit.

Funkčnost

Přístroj jsem používal měsíc a musím říci, že funguje opravdu bezchybně. Umí připravit opravdu výbornou kávu, kterou si člověk užije. Káva je horká a přitom ne převařená a krásně se rozvinou veškeré její chuťové vjemy.

Výborný kávovar za skvělou cenu.

Zásobník na vodu má objem pouhých 0,3 litru, takže počítejte, že najednou uděláte jeden nebo maximálně dva hrnky kávy. Sencor SCE 2000BK nepopírá, že je přístrojem hlavně do malé domácnosti. Tomu odpovídá i příkon 350 Watů. Díky tomu i ušetříte na elektřině, protože většina kávovarů potřebuje daleko více energie. Na druhou stranu z n mé osobní zkušenosti musím potvrdit, že kávovar vaří rychle, i když je plně naplněn.

Údržba přístroje je velmi snadná. Stačí jenom trvalý filtr a odkapávací tácek vyjmou a opláchnout ve vodě. Užitečnou funkcí je dioda na hlavním vypínači, která indikuje provoz. Na druhou stranu se nemusíte bát, že byste přístroj samovolně zapnuly bez vody. Proti přehřátí nebo při vyčerpání vody během vaření se díky pojistce kávovar sám vypne.

Shrnutí Sencor SCE 2000BK

Kávovar Sencor SCE 2000BK mě osobně velmi potěšil. Nedivím se tomu, že se jedná o jeden z neprodávanějším kávovarů na našem trhu. Je to opravdu malý a krásný přístroj, který připraví výbornou kávu za chviličku. Je velmi jednoduchý na ovládání i údržbu. Malé rozměry ho předurčují především do menších domácností. Na druhou stranu svou práci odvede opravdu na prvotřídní úrovni. Můžete nám věřit, že tento pomocník vás opravdu nezklame. A za tak skvělou cenu, to opravdu snad ani není co řešit.

Sencor SCE 2000BK hodnocení
  • Vzhled a rozměry - 97%
    97%
  • Technické parametry - 90%
    90%
  • Poměr cena / výkon - 100%
    100%

Závěr

Malý a jednoduchý kávovar, který zvládne uvařit opravdu výbornou kávu. Navíc za velmi výhodnou cenu.

96%