Sencor SCE 3000BK je zajímavý kávovar střední třídy, který nás zaujal svým poměrem cena / výkon. Jedná se o nový model kávovaru uvedený na trh na začátku roku 2016, který navazuje na mnoho let zkušeností výrobce Sencor v tomto oboru. Pojďme se na něj podívat blíže.

Kávovar Sencor SCE 3000BK recenze.

Vzhled

Kávovar Sencor SCE 3000BK má velmi současný a moderní vzhled. Jeho design je praktický a hned na první pohled poznáte, na co je zařízení určeno. Výrobce se snažil podtrhnout skutečnou funkci výrobku, což se mu povedlo. Kávovar má tvar hyperboloidu (jako chladící věž elektrárny). a zaujme svými oblými křivkami. Co se týká barevných variant, tak se prodává prozatím pouze černá, která v sobě kombinuje černé a lesklé plasty. Zásobník na vodu v samotném kávovaru i odnímatelná konvička jsou průhledné s ryskou odměřující objem tekutiny.

Výrobek nemá žádný displej, ale ten vlastně není ani potřeba. K základnímu ovládání slouží pouze jediné polohovatelné tlačítko vypínače v úplně dolní části. Ovládání je tak opravdu maximálně jednoduché a intuitivní.

Funkčnost

Kávovar Sencor SCE 3000Bk pojme až 1,5 litru vody. Což je ideální kapacita na 12 šálků překapávané kávy nebo až 6 velkých hrnků. Odměrka přímo po hrníčcích je znázorněna ryskou na samotné konvičce, což je velmi praktické.

Zabalený kávovar Sencor SCE 3000BK.

Výkon kávovaru je solidních 1000 Watů a můžeme potvrdit, že nápoj připravuje opravdu velmi rychle a rovnoměrně ho prohřívá. Výsledná káva je opravdu horká a přitom si zachovává své chuťové vlastnosti. Samozřejmostí je i funkce pro udržování teplého nápoje. Kávovar dokonce obsahuje nastavení na regulaci intenzity aromatu, což je v této cenové třídě opravdový nadstandard.

Filtr je pevný, ale vyjímatelný a snadno omyvatelný. Pro opravdové milovníky kávy, ale přístroj umožňuje i použití jednorázových papírových filtrů. Celkově se s kávovarem pracuje opravdu jednoduše a jeho údržba je otázkou pár vteřin. Zaujmou i funkce Anti-Drip a Drip-stop.

Držadlo konvičky je tepelně izolované. Samotný kávovar má ochranou proti přehřátí, vypínač se světelnou signalizací a protiskluzové nožičky. Z hlediska bezpečnosti tedy splňuje veškeré dnešní standardy.

Shrnutí Sencor SCE 3000BK

Kávovar Sencor SCE 3000BK je opravdu povedený a kvalitní výrobek, který vás rozhodně nezklame. Je to zařízení, které vám dopřeje opravdu lahodnou kávu každý den. Jenom těžko hledáme nějaké negativa, protože přístroj má pěkný design, vysoký výkon, zajímavé funkce, jednoduché ovládání, snadnou údržbu a dokonce i některé libůstky jako možnost použití jednorázových filtrů nebo regulaci intenzity aroma. To všechno navíc za skvělou cenu kolem 600 korun. Pokud hledáte kávovar se skvělým poměrem cena / výkon, tak je Sencor SCE 3000BK skvělá volba.

Hodnocení Sencor SCE 3000BK
  • Vzhled a rozměry - 93%
    93%
  • Technické parametry - 90%
    90%
  • Poměr cena / výkon - 97%
    97%

Závěr

Kávovar Sencor SCE 3000BK je králem poměru cena a výkon. Na tento hezký, výkonný a cenově výhodný kávovar jsme se podívali podrobněji v recenzi.

93%