Elegantní, originální a skvěle hardwarově vybavený – přesně takový je telefon Lenovo Vibe Shot Dual SIM, který vám představíme v této recenzi. Je to telefon, který se v mnoha ohledech vymyká. Největším trumfem Lenova je kvalitní fotoaparát, který se odráží i na designu telefonu.

Lenovo Vibe Shot recenze.

Vzhled

Na první pohled běžný smartphone spíše hranatějších tvarů. Celá přední strana kolem displeje je černá a to u všech barevných variant. Ty jsou v základu tři: carmine red, pearl white, graphite gray. Červená varianta se liší od černé pouze velmi výrazným rámečkem. Jestli je něčím Lenovo Vibe Shot charakteristické, tak je to vertikálním kovovým proužkem, který se táhne přes celá záda na straně u foťáku.

Napůl chytrý mobil a napůl fotoaparát. Displej Lenovo Vibe Shot se opravdu povedl.

Telefon má příjemné rozměry 142 × 70 × 7,3 mm a také hmotnost pouhých 145 gramů. Rámeček je kovový. Přední i zadní strana jsou ale skleněné. To je sice velmi efektní, ale přeci jenom se díky tomu na telefonu lépe chytají otisky prstů.

Hardware

Lenovo Vibe Shot je osazeno velmi kvalitním a výkonným hardwarem. Procesor je osmijádrový o taktu 1,7 GHz, paměť RAM slušných 3 Gb a paměť telefonu 32 Gb. Telefon si také poradí s kartami Micro SDXC do velikosti 128 Gb. Displej nabízí úžasné podání barev a výbornou čitelnosti na slunci. Jedná se o panel o rozlišení 1920 × 1080 s technologii IPS. Devizou je jistě i velká baterie o kapacitě 3000 mAh, která vydrží dva dny běžného používání.

Zvládne i náročné hry. Zadní strana má originální design.

Velkým lákadlem telefonu je fotoaparát. Jedná se o 16 Mpx snímač s laserovým ostřením. Také optika telefonu je na skvělé úrovni. Celý design telefonu je přizpůsobený focení, včetně speciálního tlačítka na přepnutí do pokročilého fotografického režimu a tlačítka spoušti, které je dvoupolohová. Video je rovněž kvalitní a nabízí až full HD rozlišení.

Software

Lenovo Vibe shot běží na systému Android 5.0 (Lollipop) s nadstavbou Vibe UI. Systém je dobře odladěný a příjemnou vlastností je podpora gest. Například dvojité poklepání telefon probudí.

Telefon má skvělý poměr cena / výkon. Nastavení Lenovo Vibe Shot.

Video

Cena a dostupnost

Telefon se prodává v České republice od 26. 7. 2015. Původní cena byla 11.117 Kč na začátku roku 2017 však cena klesla na pouhých osm tisíc.

Shrnutí Lenovo Vibe Shot

Lenovo Vibe Shot je kvalitní telefon s dostatkem výkonu, zajímavým a originálním vzhledem a s důrazem na fotografování. Je to také telefon, který exceluje v porovnání cena / výkon. Překvapí i velmi kvalitní displej a velká baterie. Ačkoliv je to tedy telefon extravagantní, tak zároveň skvěle poslouží při každodenním používání. Lenovo Vibe Shot je velmi dobře odladěný telefon, kterému není možné nic zásadního vytknout.

Lenovo Vibe Shot
  • Vzhled a rozměry - 94%
    94%
  • Technické parametry - 90%
    90%
  • Poměr cena / výkon - 96%
    96%

Záběr

Elegantní a originální telefon s velmi výkonným hardwarem a důrazem na fotografování. Rozhodně doporučujeme!

93%