Samsung Galaxy A3 je propracovaný telefon střední třídy, který cílí na lidi, kteří od telefonu očekávají krásný vzhled, funkce na úrovni, prestižní značku a rozumnou cenu. Telefon s kovovo-skleněným tělem může zaujmout mnohé.

Samsung Galaxy A3 recenze.

Model Samsung Galaxy A3 prochází postupnou modernizací. Cca jednou za rok je vylepšen lepším hardwarem. Naše recenze se proto týká modelu s celým kódovým označením Samsung Galaxy A3 (2016) A310F.

Vzhled

Telefon vychází z tradičního designu značky Samsung. Přední straně vévodí 4,7 palcový displej a nezbytné oválné středové tlačítko. Rámeček je kovový a velmi elegantně zbroušený. Záda mobilu jsou pak velmi jednoduchá a matná.

Design Samsung nezapře. Kvalitní zpracování především.

Galaxy A3 je krásný telefon s nadčasovým designem. Jsou na něm použity prvotřídní materiály, což jenom podtrhuje jeho celkový vzhled. Barevné varianty se nabízí: černý, zlatý, stříbrný a růžovo zlatý. Všechny verze mají černou přední stranu kolem displeje. Rozměry telefonu jsou příjemné 135 mm, 65 mm na tloušťku pouhých 7,3 mm. Váha 132 gramů patří také k těm nejnižším.

Tento telefon vám ostudu opravdu neudělá. Hodí se pro muže i ženy.

Telefon patří k těm menším. Je velmi elegantní.

Hardware

Technické vybavení odpovídá střední třídě. Telefon hravě zvládne všechny aplikace i hry. Procesor je čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 410 o frekvenci 1.5 Ghz. Paměr RAM má velikost 1,5 Gb a interní paměť telefonu pak 16 GB. Fotoaparát má 13 Mpx a hravě zvládne natáčet HD video. Paměťové karty jsou podporovány až do velikost 128 GB. To celé pak pohání baterie se solidní kapacitu 2300 mAh. Displej má rozlišení 1280 x 720 px a je technologie AMOLED, která se vyznačuje krásně sytými barvami.

Galaxy A3 má nástavbu TouchWiz. Výkonu má také dost.

Software

Telefon pohání starší operační systém Android 5.1 Lollipop s nadstavbu Samsungu TouchWiz, která je velmi odladěná. V telefonu jsou sice předinstalováno některé méně užitečné aplikace, ale je jich méně, než dříve u Samsungu bývalo zvykem.

Cena a prodej

Telefon se v České republice prodává od 8. 1. 2016 za cenu 8.588 Kč. Dnešní cena už je ale mnohem nižší.

Shrnutí Samsung Galaxy A3

Samsung Galaxy A3 je objektivně hezký telefon. Je elegantní a na dnešní poměry patří také k těm menším a lehčím chytrým mobilům. Design je celkově velmi vzdušný a nadčasový. Jsou na něj použity kvalitní materiály. Telefon vám bude při dobrém zacházení opravdu dobře a dlouho sloužit. Hardware i software jsou na solidní úrovni, která odpovídá střední třídě. Galaxy A3 je kvalitní telefon, který uspokojí nároky naprosté většiny uživatelů.

Samsung Galaxy A3
  • Vzhled a rozměry - 98%
    98%
  • Technické parametry - 85%
    85%
  • Poměr cena / výkon - 96%
    96%

Závěr

Velmi krásný a reprezentativní telefon se slušnou výbavou. Navíc je malý a lehký.

93%
Uživatelské Hodnocení 0 (0 recenzí)